Поезія

56,00 грн. 
        

Божественна Комедія: Чистилище

Данте Аліг'єрі

Рік видання: 2014

ISBN 978-617-664-035-6
320 стор. 

Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Чистилища» (другої частини «Божественної Комедії» Данте) пера Максима Стріхи. Головною метою цього перекладу було відійти від певного «академізму» давнішої версії Євгена Дроб’язка і не лише адекватно відтворити зміст і поетичну форму Дантового шедевра, але й дати читачеві уявлення про живу, не охололу ще «магму» щойно «виліпленої» поетом італійської мови — у поєднанні найрізноманітніших стилів (від найвищого й до низького) і часом навіть у певних хибах щодо сьогоднішньої усталеної літературної норми. Розгорнута передмова розповідає про Данте як співтворця теологічного концепту Чистилища — «тимчасового пекла», де винні, але не загиблі душі спокутують свої гріхи, аби бути допущеними в Небеса. Продовжуючи традицію, покладену у виданому торік «Пеклі», перекладач подає антологію пов’язаних із постаттю Данте українських віршів, написаних упродовж останніх понад півтораста років: від Панька Куліша до Олени О’Лір. Це видання «Чистилища», як і перша частина поеми, ілюстроване мініатюрами з Сієнського кодексу ХV століття, які приписують італійському митцеві Пріамо делла Кверча.

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

58,00 грн. 
        

Божественна Комедія: Пекло

Данте Аліг'єрі

Рік видання: 2013

ISBN 978-617-664-025-7
352 стор. 

Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Пекла» (першої частини «Божественної Комедії» Данте) пера Максима Стріхи. Головною метою цього перекладу було відійти від певного «академізму» давніших версій: не лише адекватно відтворити зміст і поетичну форму Дантового шедевру, але й дати читачеві уявлення про живу, не охололу ще «магму» щойно витвореної поетом італійської мови — у поєднанні найрізноманітніших стилів (від найвищого й до низького) і часом навіть у певних хибах щодо сьогоднішньої усталеної літературної норми. Водночас ця книга має стати для сучасного читача справжнім путівником у світ великого Данте. Вона містить докладну передмову, присвячену життю й творчості італійського поета, а також — впливу «Божественної Комедії» на розвиток української літератури. А додана до перекладу антологія пов’язаних із постаттю Данте українських віршів, написаних упродовж останніх понад півтораста років, наочно демонструє, що Україна булла і є частиною культурної Європи.

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

54,00 грн. 
        

Лірика

Качуровський Ігор

Рік видання: 2013

ISBN 978-966-8657-82-5
384 стор. 

Книжка, якою Видавництво «Астролябія» започатковує серію «Ars poetica», є першим ретроспективним виданням лірики Ігоря Качуровського, одного з чільних представників українського неоклясицизму, спадкоємця поетичних традицій Миколи Зерова та його школи. До видання увійшли поезії, відібрані й упорядковані самим автором, — як уміщені в його поетичних збірках, що видавалися в Зальцбурзі, Буенос-Айресі, Мюнхені, Києві й уже встигли стати бібліографічними раритетами, так і ніде раніше не друковані. Видання віддзеркалює творчий шлях поета завдовжки в понад сім десятиліть — від 1936 до 2013 року. Окремими розділами подано вірші, писані російською й еспанською мовами, низку нових перекладів, а також поезії в чужомовних перекладах. «Лірика» Ігоря Качуровського, супроводжена передмовою Володимира Базилевського та післясловом автора, подарує читачам радість зустрічі зі справжньою поезією, що змушує забути про всі межі простору і часу.

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

25,00 грн. 
        

Серце на тротуарі

Александрс Чакс

Рік видання: 2012

ISBN 978-617-664-015-8
64 стор. 

Пропонована поетична збірка — це майже тридцять віршів латвійського поета-урбаніста Александрса Чакса (1901–1950), довільно відібрані перекладачем і щедро ілюстровані роботами Карліса Падеґса (1911–1940), земляка і сучасника Чакса. Відтак український читач має нагоду насолодитися образом і колоритом Риги — оспіваного поетом міста, яке постає в його творах то протагоністом, то декорацією, то навіть сірим тлом... І переконатися, що місто Чакса — не плаский механістичний монстр, ні: воно таке різне, але таке живе й кохане...

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

55,00 грн. 
        

Беовульф

Переклала Олена О’Лір; наукові редактори Катерина Шрей і Олег Фешовець

Рік видання: 2014

ISBN 978-617-664-041-7
208 стор. 

Книга продовжує програму видання українських перекладів європейської середньовічної літератури. Це перший в історії української літератури переклад найдавнішої германської епічної поеми, яка у поетичноміфологічній формі відтворює політичні та воєнні події у Північній Європі першої половини VI століття. Видання ілюстроване артефактами того часу. 

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

26,00 грн. 
        

Дайни: Латиські народні пісні

Упорядкував і переклав з латиської Юрій Садловський

Рік видання: 2011

ISBN 978-966-8657-96-2
128 стор. 

Книга об’єднує українські переклади найпоказовіших зразків латиських народних дайн. Із понад мільйонного корпусу коротеньких (переважно чотирирядкових) народних пісеньок вибрано оптимально стільки, щоб в українських читачів витворилося об’єктивне уявлення про народнопісенну творчість латиського народу. Поетичні мініатюри, складені на землях Латвії, вперше в такому обсязі стають доступними для української читаючої публіки.

 

Зміст    Титульна сторінка    Фрагмент тексту

Пісня про Ролянда

Зі старофранцузької мови розміром оригіналу переклав Ігор Качуровський

Рік видання: 2010

ISBN 978-966-8657-78-8
208 стор. 

"Пісня про Ролянда" – французька епічна поема, що стала зразком для численних літературних творів європейського середньовіччя. Основу її складають реальні, але художньо видозмінені історичні події: розгром у Ронсевальській ущелині ар'єґарду війська Карла Великого. Твір яскраво подає реалії тогочасного суспільства. Новий переклад, автором якого є відомий український письменник і громадський діяч, лауреат Шевченківської премії проф. Ігор Качуровський, виконано за старофранцузьким оригіналом при повному відтворенні його стилістики і розміру.

 

Зміст   Титульна сторінка   Фрагмент тексту

15,00 грн. 
        

Гуцульське повстаннє. Поема

Тимчук В. Ю.

Рік видання: 2014

ISBN 978-617-664-033-2
24 стор. 

Поема Володимира Тимчука — вихідця із закарпатського селища Ясіня — «Гуцульське повстаннє» є спробою поетичного осмислення Гуцульської республіки, яка існувала з листопада 1918 по червень 1919 року на Закарпатті і увійшла в історію як унікальна спроба державного будівництва.

 

Титульна сторінка    Фрагмент тексту

Прочанські пісні

Олена О'лір

Рік видання: 2006

ISBN 966-518-387-7
144 стор. 

Мотив прощі, який раз-у-раз звучить у «Прочанських піснях» Олени О’лір, можна розшифрувати по-різному. Одне з тлумачень підказує вже сама поетична манера авторки: її проща – це не лише мандри до святих місць, реальних і уявних, а ще й паломництво в «синю далечінь» неокласичної поезії. Саме неокласичної, адже про учнівську відданість зеровській школі певною мірою говорить і дотримання Академічного правопису 1928 року, що його плекав на еміграції молодший брат Миколи Зерова – Михайло Орест.

 

Окремий розділ збірки складають поетичні переклади – з латини, давньоірландської і валлійської мов, а також з української на російську і навпаки.

Новини
 
 
 

© Видавництво Астролябія. Усі права застережено. Е-mail: info@astrolabium.com.ua  

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET